תיקון מזגנים

למידע נוסף, השאירו פרטים!

כמעט בכל בית ישראלי תמצאו מזגן, שעובד סביב השעון ברבות מימות השנה – בעיקר בקיץ אבל ממש לא רק. אנחנו מתייחסים אלתיקון מזגנים המזגן לרוב בתור קרש הצלחה מפני החום הלוהט או הקור שבחוץ. לכן כל תקלה במזגן מביאה לפאניקה רבה בקרב כל בני הבית, תוך רצון ברור לפתור אותה בהקדם האפשרי.
הבעיה היא שכל מזגן, אפילו המתקדם ביותר, עלול לסבול מתקלות שונות. מהן התקלות הנפוצות? ומה עושים בכל אחת מהן?

אולי זו דליפת גז?

דליפת גז היא מהתקלות הנפוצות ביותר עבור מזגנים. כל מזגן אמור לאבד כ-10% גז מדי שנה, כך שאחת למספר שנים נדרשים טיפולים תקופתיים. יש מצבים בהם דליפת הגז היא בקצב גדול יותר, מה שיביא לכך שהמזגן לא יעשה את עבודתו כראוי. אם מפעילים את המזגן על קור או חום ומגלים שההשפעה שלו על הטמפרטורה היא מינימלית, סבירות לא מבוטלת שמדובר כאן בדליפת גז.

במקרה הזה יש לפנות לבעל מקצוע עדיף מחברת המזגנים ממנה רכשתם את המזגן, שיבדוק קודם כל את הלחצים ויאפיין את מידת המחסור בגז ובהמשך את הסיבות לדליפה. אם מדובר בצורך במילוי גז תקופתי, המחיר שלו יהיה מינימלי ויעמוד על כמה מאות שקלים. יכול להיות מצב בו מקור הבעיה עמוק יותר, למשל התקנה שאינה מקצועית של המזגן, מה שיהפוך את הטיפול למורכב יותר וגם ייקר אותו.

ייתכן ויש נזילת מים

סביר להניח שאתם מכירים את זה: הרגע בו אתם שמים לב שמים מטפטפים מהמזגן. טפטוף שכזה יעיד מן הסתם על תקלה, שנובעת לרוב מסתימה של הצינור המשמש לניקוז המים במזגן. כאן ניתן לנסות לפתור את הבעיה בצורה עצמאית, באמצעות נשיפה לתוך הצינור שעשויה לפרק את הסתימה. אם זה לא עובד יש צורך בניקיון מקיף יותר של המזגן, שכבר יתבצע על ידי בעל מקצוע.

ומה קורה עם המדחס?

פעילות תקינה של המדחס חיונית במקרה של מזגנים, כשהחדשות הרעות הן שהמדחס הוא פתח ללא מעט בעיות, בין אם בעיה חשמלית, בין אם בעיה מכנית ובין אם קורוזיה המופיעה על גבי הרכיב. בחלק מהמקרים יוכל בעל המקצוע לתקן את המדחס, אך במצבים רבים מבינים שאין ברירה אלא להחליף אותו. מכיוון שעלות המדחס נחשבת לגבוהה מאד, מוחלט לפעמים בשלב הזה להחליף את כל המזגן.

בדקו את הפילטר – האם הוא מלוכלך?

כדי לזהות מצב בו הפילטר (מסנן) של המזגן מלוכלך מספיק פעמים רבות להריח את המזגן: הלכלוך יביא לריח לא נעים שיוצא ממנו. סימן אחר שעלול להצביע על הבעיה הוא צליל לא רצוני שמפעיל פתאום המזגןבעת הפעלתו. את הבעיה ניתן לפתור בצורה פשוטה יחסית באופן עצמאי, עם הוצאת המסנן מהמזגן, שטיפה שלו, ייבוש והחזרה למקום המתאים בתוך המזגן לאחר מכן.
רבים ימליצו בצדק גמור לא לחכות לריחות ולרעשים, אלא לנקות את הפילטר בכל מקרה אחת למספר שבועות כפתרון מונע.

לעתים זה קצר חשמלי

המזגן הוא מכשיר חשמלי, שפעילותו קשורה במידה רבה למים – מה שמסביר מדוע אחד החששות שעולים אצל משתמשי המזגן הוא מקצר חשמלי. יש מקרים בהם החששות האלה מתבררים כנכונים, כאשר הסיכון לקצר עולה בחודשי הקיץ בהם המזגן פועל שעות ארוכות לצד מכשירי חשמל אחרים.

חשוב במצבים אלה לא לנסות להפעיל את המזגן, מה שעלול להגדיל את חומרת הנזק ואף לפגוע במכשירי חשמל אחרים ובתשתיות החשמל. ברוב המקרים בהם נוצר קצר המקור של הבעיה הוא בשריפת חוטים בתוך המזגן או בכבל תקול, והטיפול של בעל המקצוע יתמקד בדרך כלל בהחלפתם של אלה. מדובר בדרך כלל בתיקונים זולים יחסית, בסכום של כ-250-300 שקלים לטיפול.

 

ראו גם:

מחירון תיקון מזגנים – השוואת מחירים טכנאי מזגנים

מדריך: תקלות נפוצות במזגנים – גורמים ופתרונות

מה היה לנו עד עכשיו?
שתפו פוסט זה
שליטה על מזגן מרחוק - פתרונות לשליטה על המזגן
שליטה על מזגן מרחוק

מזגן הוא הרבה יותר מאשר "מוצר צריכה בסיסי" עבור הישראלי הממוצע. קשה למצוא בתים בישראל בהם המזגן לא פועל סביב

על דירוג אנרגטי של מזגן

גם אם תחפשו היטב, סביר להניח שיהיה לכם קשה למצוא ישראלים שאין בבית שלהם מזגן אחד לפחות. צריך לקחת בחשבון

הצעת מחיר לטכנאי מזגנים
הצעת מחיר לטכנאי מזגנים

קשה להסתדר במזג האוויר הישראלי ללא מזגן – זה נכון בעיקר בחודשי הקיץ, אבל גם בחורף ובחודשי השנה האחרים. כאשר