גז למזגן

השאירו פרטים ונציג יחזור בהקדם

גז למזגן הוא חלק קריטי מהפעילות התקינה של מערכת מיזוג האוויר שלנו. יחד עם היחידה החיצונית, היחידה הפנימית, מערכת הצנרת והחשמל, המדחס ועוד חלקים, המזגן שלנו מצליח לספק לנו אוויר קר וחם בהתאם להגדרות שנגדיר לו. יחד עם זאת, אם יש בעיה בגז של המזגן, הוא כנראה לא יעבוד תקין. כל מזגן מכל סוג שהוא צריך גז קרר כדי לקרר. הגז הזה נע בתוך מערכת המיזוג, ובאמצעות אמצעים מכנים שונים הופך מגז, לנוזל ובחזרה וכך מפנה את החום מהאוויר ומוציא אוויר קר. במאמר זה נפרט איך יודעים שהגז במזגן הסתיים, מילוי גז במזגן כשצריך, כמה עולה מילוי גז למזגן ועוד מידע חשוב ושימושי.

גז למזגן

איך יודעים שהסתיים גז למזגן?

כאשר הגז במזגן שלנו יורד מהרמה הנדרשת, יש לך מספר סימנים:

 1. המזגן לא כל כך מקרר – אם המזגן שלכם לא מקרר כמו שאת רגילים, יש מצב שהגז ירד מתחת לרמה הרצויה ולכן הוא אינו מצליח לקרר את האוויר שהוא מוציא. זה יכול לקרות במזגן הרכב שלנו וגם במזגן של הבית.
 2. פליטת אוויר: אם המזגן שלכם מוציא אוויר חם כאשר הוא מוגדר להוציא אוויר קר יתכן וחסר לכם גז במזגן.
 3. הצטברות של קרח: אם את רואים שגושי קרח מצטברים ביחידה הפנימית של המזגן או על הצינורות של המזגן, אם נופלות חתיכות קרח מהמזגן או טפטופים בעקבות כך, יתכן ורמת הגז נמוכה מה שגורם לך שהמים במזגן קופאים.
 4. רעש חריג: לפעמים המזגן מוציא רעשים חריגים שיכולים להעיד על כך שיש בעיות ברמת הגז או רכיבים שנפגעו עקב המחסור בגז.
 5. עלייה בצריכת החשמל: כאשר חסר גז במזגן המזגן מתאמץ יותר כדי לשמור על רמת הקירור ולכן צריכת החשמל עלולה לעלות.

מתי כדאי לברר על מילוי גז במזגן?

כאשר המזגן עובד תקין בדרך כלל לא נצטרך לדאוג לנושא של הוספת גז למזגן, אבל לעיתים בכל זאת זה נדרש, הנה כמה דוגמאות למצבים כאלה:

 1. בדיקת תחזוקה שנתית: פעמים רבות נברר על מילוי גז במזגן במסגרת תחזוקה שוטפת של המזגן במסגרת בודקים שאין דליפות.
 2. תקלות קירור: כאמור כאשר המזגן מפסיק לקרר כראוי הרבה פעמים הפתרון יהיה הוספת גז למזגן.
 3. כאשר מופיעות דליפות במזגן: אם במהלך בדיקה שגרתית או עקב תקלה נמצאה דליפה במערכת הקירור שתוקנה, ייתכן שתצטרכו למלא גז למזגן.
 4. שימוש אינטנסיבי במזגן: אם משתמשים במזגן תקופה ארוכה באופן אינטנסיבי יתכן ורמת הזג תרד.

הוספת גז למזגן – איך זה עובד?

התהליך של מילוי גז במזגן דורש איש מקצוע מנוסה, התהליך עובד במספר שלבים עיקריים:

 1. איתור הדליפה – חשוב לפני שמתחילים למלא את הגז לוודא היכן הדליפות ולתקן אותן, אחרת כמובן שהגז ימשיך לדלוף. לטכנאי מזגנים מנוסים יש בדרך כלל ציוד מיוחד לבדיקת דליפות.
 2. ריקון הגז מהמערכת: כאשר ממלאים גז חשוב לרוקן קודם את הגז הישן באמצעות משאבה ייעודית ורק אז למלא בגז חדש.
 3. מילוי גז: אחרי שבוצע תיקון לדליפות והמערכת רוקנה מהגז הקיים אפשר למלא בגז קרר חדש. חשוב לעשות זאת באופן מדויק ולא להחסיר מכמות הגז הרצויה.
 4. בדיקת תקינות: לבסוף לא שהגז מולא אפשר לבצע בדיקות שמישות ולוודא שהמערכת פועל תקין ומקררת כראוי. עושים זאת תוך בדיקת הטמפרטורה ויעילות של מערכת הקירור.

כמה עולה מילוי גז למזגן?

כאשר רוצים לברר כמה עולה מילוי גז למזגן צריך לקחת בחשבון מספר פרמטרים:

 1. סוג הגז שהמגזן שלכם צריך: ישנם כמה סוגים שונים של גז קרר כאשר לכל אחד עלות שונה. גזים איכותיים יותר שנחשבים יותר ידידותיים לסביבה יכולים להיות יקרים יותר.
 2. כמות הגז: ככל שהמזגן שלכם דורש כמות גדולה יותר של גז תצטרכו לשלם יותר על מילוי הגז, לדוגמה אם מדובר במזגן גדול במיוחד או במערכת מיזוג אוויר מרכזית.
 3. תיקון דליפות: אם מלבד מילוי הגז יש צורך גם בתיקון דליפות לדוגמה, יש להוסיף לעלות העבודה גם את עלות התיקון.
 4. מורכבות התיקון: אם המזגן לא מאד נגיש ודורש הגעה מורכבת יותר כדי למלא את הגז המחיר יהיה גבוה יותר.

ניתן להעריך שמחיר מילוי גז למזגן בממוצע ינוע בין מאות שקלים בודדים עד לאלף שקלים. אם אתם רוצים לוודא שאתם מקבלים מחיר הוגן (צפו במחירון מזגנים שלנו) תוכלו לשאול את העלות מבעוד מועד אם תדעו להגיד את דגם המזגן שלכם, גודל ופרטים נוספים.

איך בוחרים טכנאי מזגנים לנושא של הוספת גז למזגן?

כאשר מדובר על תחום טכני כדאי למצוא בעל מקצוע אמין, אחראי, מקצועי ובעל ניסיון כדי שיבצע את התיקון בצורה יעילה ומהירה. הדבר נכון גם לנושא של מילוי גז למזגן. חשוב לבחור טכנאי מזגנים זמין, מנוסה ומקצועי, שמבטיח אחריות על העבודה גם אחרי שהסתיימה. כדי להעלות את הסיכוי שתבחרו טכנאי מקצועי ואמין, ניתן לחפש המלצות ברשת או על ידי חברים ומכרים לטכנאי מזגנים. מומלץ להשוות מחירים בין כמה טכנאים שונים ולחפש רק טכנאים מוסמכים בעלי רישיון.

לסיכום, גז הקרר הוא רכיב קריטי לפעילות התקינ של מערכת מיזוג האוויר שלכם. אם רמת הגז יורדת אתם תתחילו להרגיש בכך. אם אתם רוצים לשמור על המזגן שלכם יעיל ותקין, כדי לעשות בדיקות תחזוקה שוטפות ולמלא את הגז במקרה הצורך. הוספת גז היא תהליך שצריך להתבצע על ידי טכנאי מזגנים מקצועי, והמחיר ישתנה בהתאם לפרמטרים שונים כמו מורכבות העבודה, כמות הגז הנדרשת ועוד.

מה היה לנו עד עכשיו?
שתפו פוסט זה
החלפת מדחס למזגן
החלפת מדחס למזגן

בקיץ הישראלי החם מזגן הוא אחד המכשירים הקריטיים. כאשר המזגן מפסיק לעבוד אנחנו מרגישים את זה ישירות, וישנן סיטואציות שבלתי

מומחה להחלפת עיניות מזגנים - שירות מקצועי
החלפת עיניות מזגנים

בכל הנוגע להחלפת עיניות המזגן שלכם, חיוני להזמין טכנאי מקצועי שיש לו את המומחיות והניסיון לבצע את העבודה בצורה נכונה. לטכנאים מקצועיים יש את הכישורים והכלים הדרושים כדי להבטיח שההחלפה תתבצע בצורה יעילה ואפקטיבית.

החלפת מדחס מזגן: המדריך המקצועי
החלפת מדחס מזגן

בכל הנוגע למזגן שלכם, המדחס ממלא תפקיד מכריע בתהליך הקירור. הוא אחראי על הפעלת הלחץ על נוזל הקירור, מה שמאפשר לו לספוג חום מתוך הבית שלכם ולשחרר אותו החוצה.

סוגים שונים של החלפת צינורות ניקוז למזגן: מדריך מקצועי
החלפת צינורות ניקוז למזגן

סוג נפוץ אחד של תחליף לצינורות ניקוז מזגנים הוא צינור ניקוז PVC גמיש. צינור מסוג זה קל להתקנה וניתן לכופף ולעצב אותו כך שיתאים לתצורות שונות. הוא עמיד בפני קורוזיה ומהווה אפשרות עמידה לביצועים לאורך זמן.

מומחה בהחלפת מנועים למזגנים: הכוח שלך בימים החמים
החלפת מנועים למזגנים

כשמדובר בשמירה על קרירות הבית במהלך חודשי הקיץ הלוהטים, מזגן מתפקד כראוי הוא חיוני. המנוע ממלא תפקיד מכריע בהבטחת שהיחידה שלך פועלת בצורה חלקה ויעילה. אם אתה מתחיל להבחין ברעשים מוזרים או ירידה בביצועי הקירור, אולי הגיע הזמן לשקול החלפת מנוע.

מילוי גז למזגן

במידה ואתם מדליקים את המזגן אך אתם מבחינים כי קיימת בעיה מסוימת אשר מונעת ממנו להוציא את האוויר ולבצע את