מהו מזגן מיני מרכזי?

השאירו פרטים ונציג יחזור בהקדם

הדרך הנפוצה לקירור בית עם מספר חדרים או משרדים וכדומה היא באמצעות מזגן מיני מרכזי. רבים מעדיפים לבחור באופציה הזאת אם כי יש המתנגדים לה. כמו בכל דבר, גם כאן יש יתרונות וחסרונות.

בכל אופן, אם הוחלט להתקין בדירה מזגן כזה, עדיף שיעשה זאת איש מקצוע הבקיא במלאכתו. מתקין מזגנים מקצועי ידע כיצד לתכנן את ההתקנה כך שמיזוג האוויר יספק את התועלתיות הגדולה ביותר.

מאחר ומדובר במערכת מורכבת יותר ממזגן קיר רגיל, יש לתכנן את התקנתה מבעוד מועד. תהליך זה כולל החלטות כאלה ואחרות הנוגעות למיקום חלקי המזגן, התעלות העוברות בין החדרים ועוד. הדבר צריך להיעשות בהתאם לצורת המבנה והיבטים אחרים הייחודיים לו. חשוב גם לברר את העלות הכוללת, מאחר וייתכן מצב שיתווספו תשלומים נוספים בגין תוספות שלא הובאו בחשבון בהתחלה.

תכנון ההתקנה

מאחר והיחידה הפנימית של המזגן המיני מרכזי מבצעת שלושה תפקידים, חשוב למקם אותה נכון. היא אחראית על חימום בחורף, קירור בקיץ ועל פיזור האוויר. יש לה תפקיד נוסף, משני, להפטר מהלחות הנוצרת במערכת.

בעת תכנון ההתקנה יש להתייחס למספר היבטים ולהחליט בהתאם היכן למקמה. מאחר והיא תופסת מקום ייתכן ויהיה צורך לבצע שינויים מסוימים במבנה. היא צריכה להיות במרחק סביר מהיחידה החיצונית, כדי שניתן יהיה להעביר ביניהן צינורות ללא מורכבות גדולה מידי. קו אספקת החשמל אליה חייב להיות בנפרד מהלוח הראשי. קיימים מדדים נוספים, אולם עיקר התכנון מתבסס על אלה.

בנקודה זו יש לציין, שלעיתים, מתקין המזגן יעדיף מיקום זה או אחר בהתאם לנוחיותו. חשוב לבדוק האם הדבר יועיל לתכנון הכולל של התקנת המערכת או שהשיקול העיקרי שלו נובע מנוחות בעבודה ולא בהכרח מהתועלתיות.

מיקום הפתחים דרכם זורם האוויר חשוב גם כן. יש לדאוג לכך שתהיה קיימת אופציה לסגירתם וכן שהגישה אליהם תהיה נוחה. רצוי שבעת התכנון המוקדם תהיה התייחסות לעניין המראה של החדר לאחר מכן. כלומר שהתקנתם לא תפגע במראה הדירה.

יש לציין כי האוויר הממוזג עובר בין חלקי הבית השונים באמצעות תעלות. הדרך המומלצת ביותר לעשות זאת היא באמצעות 'שירשורים'. אלו הם שרוולים ארוכים בקוטר של שלושים סנטימטרים העשויים מחומר גמיש ואטום לדליפות.

חשוב לקחת זאת בחשבון בעת תכנון ההתקנה. באופן כללי רצוי לדרוש מהטכנאי, לפני תחילת העבודה, תכנית מפורטת המסבירה את כל מרכיבי המערכת, תפקידם ומיקומם במבנה.

מרכיבי המזגן

מזגן מיני מרכזי הוא בעל שלושה חלקים. מדחס – היחידה שבה מתבצעות פעולות הקירור או החימום. מעבה – מעביר את האוויר הקר או החם לשרוולים ודרכם לכל חלקי המבנה. שרוולים –  דרכם עובר האוויר הממוזג ומתפזר בחדרים השונים בבית.

הקשר בין היחידה הפנימית (מעבה) והחיצונית (מדחס) הוא באמצעות צינורות נחושת. השרוולים עשויים מחומר גמיש ואטום ואורכם נקבע על פי המרחק בין היחידה המרכזית בבית לכל חדר שאליו אמור האוויר הממוזג להגיע.

יתרונות וחסרונות

מזגן מיני מרכזי הוא פתרון יעיל ומתקדם למיזוג בית בעל חללים רבים. למרות יתרונותיו הגדולים גם חסרונות קיימים בו. הצורך בתכנון קפדני לפני תחילת תהליך ההתקנה מהווה חיסרון. כך גם מורכבותה הדורשת בעל מקצוע מיומן ומחיר גבוה.

על מנת למקם את המעבה והשרוולים נדרשת, לרוב, הנמכת התקרה. הדבר נעשה, אמנם, בצורה דקורטיבית נאה, אך עקב השינוי במבנה נחשב כחיסרון בולט. גם העלות הכרוכה בביצוע השינויים הללו, מייקרת את כל ההתקנה.

כמו כן, ייתכן שתידרש התערבות של חברת החשמל לביצוע שינויים מתחייבים בחיבורים. בהקשר לכך, חשוב לדעת שגם צריכת החשמל של המזגן המיני מרכזי גבוהה יחסית.

יתרונו העיקרי של המזגן המיני מרכזי נובע מהעובדה שהוא מספק טמפרטורה אחידה בכל חלקי הדירה. כך נוצרת תחושה נעימה במהלך השהייה בכל אזורי הבית. אין צורך להתרכז במקום אחד כדי ליהנות ממיזוג האוויר או לחילופין להדליק מזגן בכל חדר. אם אחד מבני הבית אינו מעוניין במיזוג חדרו, כל שעליו לעשות הוא לסגור את התריס של פתח מעבר האוויר.

מזגן מיני מרכזי יכול להיות פתרון מעולה עבור כל מי שהדירה שלו גדולה, וכן הוא מעוניין ליהנות מנוחות של אוויר מעולה בכל הבית.

מזגן מיני מרכזי כולל הרכבה – יתרון

במידה ואתם רוכשים מזגן מיני מרכזי הינכם יכולים לבדוק האם החברה ממנה אתם רוכשים את המזגן יכולה להציע לכם על מתקיני מזגנים אשר יכולים לבצע עבורכם את ההרכבה עצמה של המזגן המיני מרכזי, יש לציין כי מדובר בהרכבת מזגן אשר אינה רגילה ולכן היא מסובכת יותר, וכן הצקנה זו יכולה להימשך כיומיים שלושה וחשוב לקחת זאת בחשבון כאשר אתם מזמינים מתקיני מזגנים מקצועיים.

מזגן מיני מרכזי כולל הרכבה – יתרון

במידה ואתם יכולים לקבל מזגן מיני מרכזי כולל הרכבה זה יכול להיות מעולה עבורכם, דבר זה יכול להוות עבורכם יתרון גדול וכן הינכם יכולים לחסוך לא מעט כסף על הזמנת הרכבה בנפרד, ולכן, מזגן מיני מרכזי יכולה להיות פתרון מעולה עבורכם על מנת שתוכלו לחסוך מעט, כמו כן, הינכם יכולים לבדוק את כל הנושא המדובר לפני שאתם רוכשים את המזגן המיני מרכזי, וכך גם תוכלו לבדוק היכן משתלם לכם יותר לקנות.

מזגן מיני מרכזי – מהיכן לרכוש

קיימים לא מעט מקומות אשר יכולות להציע לכם מזגן מיני מרכזי למכירה, קיימות חנויות שונות אשר מתעסקות במכירה של מזגנים שונים והינכם יכולים לבצע מהם את הרכישה, כאשר אתם מעוניינים לרכוש מזגן מיני מרכזי רצוי לבדוק השוואות מחירים בין חנויות שונות, יכול להיות כי הינכם יכולים לרכוש מזגן מיני מרכזי מחנות במחיר זול יותר מחנות אחרת וחבל, מכיוון שכאשר מדובר על עסקה של מזגן מיני מרכזי לא מדובר על עסקה זולה כלל.

מזגן מיני מרכזי – אחריות

כאשר אתם רוכשים מזגן מיני מרכזי כולל הרבה, חשוב מאוד לוודא כי הינכם מקבלים אחריות גם המזגן מיני מרכזי עצמו, מה שאומר כי יש לכם אחריות על כל חלקי המזגן, וכן חשוב לוודא כי הינכם מקבלים אחריות על ההרכבה עצמה, כאשר אתם מקבלים אחריות אתם יכולים להיות רגועים ולדעת כי אתם מבצעים רכישה של מזגן מיני מרכזי ממקום אשר הינו מוסמך וכן יכול לעמוד מאחורי המוצרים אותם הוא מוכר.

מזגן מיני מרכזי כולל הרכבה – גודל המזגן

כשאתם הולכים לרכוש מזגן מיני מרכזי חשוב מאוד לבדוק באיזה גודל תם מעוניינים לרכוש, הכוונה פה מדבר על מזגן עם כוח סוס גדול יותר או קטן יותר, כמו כן חשוב לדעת כי מזג מיני מרכזי מלווה בתריסים אשר מיועדים לכל חלל בו אתם מעוניינים שהמזגן יבצע את הפעולה שלו ולכן, לפני הרכישה של מזגן מיני מרכזי בדקו היטב כמה תריסים אתם מעוניינים לרכוש יחד עם המזגן מיני מרכזי, על מנת לבצע את הבחירה הנכונה ביותר התייעצו עם מתקיני מזגנים מומחים אשר יכולים לייעץ לכם היטב לפני הרכישה.

מזגן מיני מרכזי כולל הרכבה – לא חייב

במידה והינכם מעוניינים להזמין מתקיני מזגנים באופן פרטי אתם יכולים לדרוש זאת מהחברה ממנה אתם רוכשים את המזגן, וכן לעדכן כי אינכם מעוניינים לבצע רכישה של מזגן מיני מרכזי כולל הרכבה, יכולים להיות מקרים בהם זה ישתלם לכם ויכול להיות גם שלא, בדקו זאת היטב לפני שאתם מחליטים אם אתם מעוניינים עם הרכבה או לא.

מה היה לנו עד עכשיו?
שתפו פוסט זה
על דירוג אנרגטי של מזגן

גם אם תחפשו היטב, סביר להניח שיהיה לכם קשה למצוא ישראלים שאין בבית שלהם מזגן אחד לפחות. צריך לקחת בחשבון

מזגן חלון

מכשיר חשמלי נפוץ במיוחד בארץ הינו המזגן. במשך השנים ניתן היה לראות בתחום זה התפתחויות רבות ודגמים חדשים פותחו ונכנסו

מזגן מפוצל

בין מכשירי החשמל היעילים והמתוחכמים ביותר לקירור או לחימום הבית או המשרד ניתן למצוא את מזגני האוויר. מספר גדול מאוד