החלפת מדחס למזגן

השאירו פרטים ונציג יחזור בהקדם

בקיץ הישראלי החם מזגן הוא אחד המכשירים הקריטיים. כאשר המזגן מפסיק לעבוד אנחנו מרגישים את זה ישירות, וישנן סיטואציות שבלתי אפשר להמשיך בהן בלי מיזוג אוויר. יש מי שלא מצליח לישון בלילה בלי מזגן, יש מי שלא מצליח לעבוד וכן הלאה. אחת הבעיות הנפוצות של מזגנים היא נושא המדחס. במאמר זה נפרט כל מה שצריך לדעת על החלפת מדחס למזגן. מתי צריך להחליף את מדחס המזגן, כמה עולה החלפת מדחס במזגן, דגשים מיוחדים לנושא של החלפת מדחס במזגן מיני מרכזי ועוד.

החלפת מדחס למזגן

מה זה מדחס למזגן?

מדחס למזגן הוא החלק המרכזי במערכת מיזוג האוויר בכל מזגן, והוא בעל תפקיד קריטי בתהליך הקירור. המדחס הוא זה שדוחס את הגז הייעודי לכך במזגן, מעלה את הלחץ ואת הטמפרטורה שלו. הגז הזה שמוכנה גז קרר עובר דרך חלק אחר במזגן בשם קונדנסור, שם הוא מתקרר והופך לנוזלי. הנוזל שנוצר עובר דרך חלק נוסף במגזן שם הוא מתפשט והופך לגז קר. הגז הקר מוזרם למאייד שמקרר בעצם את האוויר המוזרם לחלל החדר. בכל שלב התפקיד של המדחס הוא קריטי ולכן כל תקלה במדחס גורמת בהכרח לתקלה במזגן גם אם לא תמיד צריך להחליף את מדחף המזגן אלא רק לתקן.

איך נדע מתי צריך להחליף את מדחס המזגן?

עקרונית מיזוג האוויר שלנו אמור לעבוד תקין ולא צריך בשוטף להחליף את המדחס. נבדוק אפשרות של החלפת מדחס למזגן כאשר המדחס הקיים יפסיק לתפקד כראוי או יחדול לפעול לגמרי. במקרה כזה תרצו בטח לדעת כמה עולה החלפת מדחס למזגן, על כך נפרט בהמשך. ישנן מספר סיטואציות שיעידו לנו שיש צורך לברר על החלפת מדחס המזגן:

 1. המזגן הפסיק לקרר / לחמם כראוי – כאשר המדחס אינו תקין המזגן מתקשה להגיע לטמפרטורה הרצויה יתכן ויהיה כדאי להחליף את מדחס המזגן.
 2. רעש יוצא דופן – אם אנחנו מתחילים לשמוע זמזומים, דפיקות או רעשים מכנים אחרים יתכן ויש בעיה במדחס.
 3. עבודה לסירוגין – אם אנחנו שומעים שהמזגן עובד לסירוגין יתכן ויש בעיה במדחס
 4. פעילות יתר – אם המדחס עובד חזק יותר או יותר מהרגיל כדי להגיע לטמפרטורה הרגילה יתכן ויש בעיה.

איך מתבצעת החלפת מדחס למזגן?

החלפת מדחס למזגן היא תהליך טכני מורכב שדורש בעל מקצוע בעל ידע וכלים מתאימים. מלבד הצורך לדעת כמה עולה החלפת מדחס למזגן שווה שתכירו את שלבי העבודה:

 1. יש לנתק את החשמל – לפני עבודה על כל מוצר חשמלי יש לוודא שהוא כבוי ולהוציאו מהחשמל.
 2. ריקון גז הקרר –  הטכנאי שהגיע לביצוע הפעולה ירוקן באופן מסודר את הגז.
 3. פירוק המדחס – הטכנאי יפרק את המדחס הישן, יסיר אותו ממערכת המיזוג.
 4. התקנת מדחס החדש – בשלב הבא הטכנאי יתקין את המדחס החדש במקום המדחס הישן ויחבר אותו למערכת.
 5. מילוי גז  קרר – כעת יש למלא מחד את הגז שרוקנו בתחילת התהליך ולוודא שיש כמות מתאימה.
 6. הפעלה ובדיקה – בשלב הסופי יש לבדוק שמערכת המיזוג פועלת כמצופה והמזגן מקרר ומחמם כראוי.

האם יש משהו מיוחד שצריך לדעת על החלפת מדחס במזגן מיני מרכזי?

רבים מתעניינים ספציפית בנושא של חלפת מדחס במזגן מיני מרכזי משום שבמקרה כזה המדחס עצמו יושב באיזשהי יחידה חיצונית, והקירור מגיע מיחידות פנימיות שפזורות בחלל הבית או העסק. במקרה כזה לעיתים קשה יותר להגיע למדחס וגם הטיפול מעט מורכב יותר כי צריך לוודא שמשפיע באופן זהה על כל היחידות שמפזרות את האוויר. כמו כן יש לכך השפעה על כמה עולה החלפת מדחס במזגן. לכן יש כמה דברים שצריך לשים אליהם כשמדובר על החלפת מדחס במזגן מסוג זה:

 1. לאפשר לטכנאי גישה למערכת – לא תמיד קל להגיע לחלק בו המדחס נמצא.
 2. התאמת דגם המדחס – יש לוודא שהדגם של המדחס שמביא הטכנאי מתאים למזגן המקורי.
 3. לוודא שהיחידות מאוזנות – יש לוודא שאחרי שמוחלף המדחס כל היחידות שפזורות פועלות באופן תקין ושיוויוני.

כמה עולה החלפת מדחס למזגן?

רבים תוהים על הנושא של כמה עולה החלפת מדחס למזגן. חשוב להבין שהעלות תלויה בכל מיני גורמים כמו גודל המזגן, סוג המזגן, דגם המדחס ותוספות כמו מילוי גז, ניקוי פילטרי וכו'. כמו כן, ישנה עלות נפרדת ומשתנה בין בעל מקצוע אחד לשני. ניתן להעריך בכלליות שהעלות של החלפת מדחס למזגן יכולה לנוע בין 1,500 ש"ח ל-6,000 שח. אך כאמור, המחירים עלולים להשתנות בהתאם לסוג המזגן, מורכבות העבודה ועוד. כמו כן, לא תמיד תצטרכו להחליף את מדחס המזגן, יתכן וידרש מכם רק תיקון.

איך בוחרים טכנאי שיבצע החלפת מדחס במזגן?

כמו בכל תחום, כדי לבחור טכנאי מגזנים מומלץ שאתם סומכים עליו כדי לקבל הצעת מחיר מכמה טכנאים. חשוב גם לשים לב שהמדחס שהם מציעים לכם כולל אחריות יצרן. אם תבחרו טכנאי מקצועי, מיומן ואמין תבטיחו לכם שקט לתקופה יותר ארוכה. מצורפים כמה טיפים שיעזרו לכם לבחור טכנאי אמין:

 1. בדקו הסמכה / רשיון: לטכנאי מזגנים צריך להיות רשיון לעסוק בתחום, כשהטכנאי מוסמך לעבוד הוא יותר מנוסה ויודע לעבוד לפי תקנים חשובים.
 2. ניסיון: כדאי לבחור בטכנאי בעל ניסיון ספציפי בתחום של החלפת מדחסים למזגנים. כך תדעו שהטכנאי מכיר יותר סוגים של מדחסים ומזגנים.
 3. המלצות: בחרו טכנאי שקיבלתם המלצה עליו באופן אישי ממכרים או חברים ואם אין כזה קראו ביקורות באתרי האינטרנט השונים על האמינות והמקצועיות של הטכנאי.
 4. השוו הצעות מחיר: אל תמהרו ללכת על ההצעת מחיר הראשונה שקיבלתם והשוו בין כמה הצעות מחיר של המדחס ושל העבודה.
 5. בדקו אחריות: טכנאי מנוסה ומקצועי יציע לכם אחריות על המדחס החדש ועל העבודה שביצע. כדאי לוודא שהאחריות אכן מקיפה את שני הנושאים ולא רק עבור אחד מהם.

לסיכום, כמו כל תחום טכני שאתם אולי פחות מנוסים בו כדאי לבחור בבעל מקצוע אמין ומקצועי שיעשה את העבודה כך שתעשה כמו שצריך ותחזיק לאורן זמן. החלפת מדחס למזגן היא לא פעולה פשוטה ולא תמיד הכרחית לכן תמיד עדיף שבעל מקצוע יבחן את הבעיה ויבצע את התיקון במידה ונדרש.

מה היה לנו עד עכשיו?
שתפו פוסט זה
גז למזגן
גז למזגן

גז למזגן הוא חלק קריטי מהפעילות התקינה של מערכת מיזוג האוויר שלנו. יחד עם היחידה החיצונית, היחידה הפנימית, מערכת הצנרת

מומחה להחלפת עיניות מזגנים - שירות מקצועי
החלפת עיניות מזגנים

בכל הנוגע להחלפת עיניות המזגן שלכם, חיוני להזמין טכנאי מקצועי שיש לו את המומחיות והניסיון לבצע את העבודה בצורה נכונה. לטכנאים מקצועיים יש את הכישורים והכלים הדרושים כדי להבטיח שההחלפה תתבצע בצורה יעילה ואפקטיבית.

החלפת מדחס מזגן: המדריך המקצועי
החלפת מדחס מזגן

בכל הנוגע למזגן שלכם, המדחס ממלא תפקיד מכריע בתהליך הקירור. הוא אחראי על הפעלת הלחץ על נוזל הקירור, מה שמאפשר לו לספוג חום מתוך הבית שלכם ולשחרר אותו החוצה.

סוגים שונים של החלפת צינורות ניקוז למזגן: מדריך מקצועי
החלפת צינורות ניקוז למזגן

סוג נפוץ אחד של תחליף לצינורות ניקוז מזגנים הוא צינור ניקוז PVC גמיש. צינור מסוג זה קל להתקנה וניתן לכופף ולעצב אותו כך שיתאים לתצורות שונות. הוא עמיד בפני קורוזיה ומהווה אפשרות עמידה לביצועים לאורך זמן.

מומחה בהחלפת מנועים למזגנים: הכוח שלך בימים החמים
החלפת מנועים למזגנים

כשמדובר בשמירה על קרירות הבית במהלך חודשי הקיץ הלוהטים, מזגן מתפקד כראוי הוא חיוני. המנוע ממלא תפקיד מכריע בהבטחת שהיחידה שלך פועלת בצורה חלקה ויעילה. אם אתה מתחיל להבחין ברעשים מוזרים או ירידה בביצועי הקירור, אולי הגיע הזמן לשקול החלפת מנוע.

מילוי גז למזגן

במידה ואתם מדליקים את המזגן אך אתם מבחינים כי קיימת בעיה מסוימת אשר מונעת ממנו להוציא את האוויר ולבצע את