התקנת מזגנים

למידע נוסף, השאירו פרטים!

התקנת מזגניםדומה כי אין בית ישראלי שיכול להיות קיץ שלם ללא מזגן, כשפעמים רבות הבחירה היא ביותר ממזגן אחד. לא קשה למצוא לכך סיבות, ובכלל זה הקיץ הישראלי, שנוטה להיות חם במיוחד, כמו גם הטמפרטורות הנמוכות באזורים שונים בארץ במהלך חודשי החורף.

כיום, מיותר אולי לציין, מוצעים אינספור דגמים של מזגנים, של יצרניות שונות, כל אחד מהם בעל יתרונות משלו.

מה שלא משתנה הוא דבר אחד: בכל מקרה ומקרה, לאחר בחירת המזגן יש לתת את הדעת על ההתקנה שלו הלכה למעשה. איך זה מתבצע? על ידי מי? וכמה זה עולה? אנחנו נתייחס לשאלות אלה ואחרות.

השלבים המרכזיים של התקנת מזגן עילי

בנקודה הזו, נדרש להיכנס קצת לעובי הקורה (או הקיר), ולראות כיצד מותקנים מזגנים כיום. התשובה חייבת להתייחס לשני הסוגים הנפוצים ביותר של מזגנים כיום, אשר כל אחד מהם מצריך הליך שונה.

הראשון הוא מזגן עילי, המיועד לחמם או לקרר חדר אחד בלבד, ומאופיין בעוצמה קטנה יחסית (עד 2.5 כוח סוס). מזגן שכזה נחשב למפוצל, כלומר, כולל בתוכו יחידה פנימית וחיצונית: הפנימית היא למעשה יחידת הקירור, בה המזגן, בצורה המוכרת לנו, מפיץ את האוויר בחלל החדר – לאחר ה"מניפולציה" שמתבצעת, באמצעות יחידה זו, בטמפרטורה שלו.

הרכיב השני הוא יחידת המדחס, המותקנת מחוץ לקיר החדר, ומחוברת אל המערכת הפנימית באמצעות צינורות וכבלי חשמל. כאן למעשה המזגן יתחיל את פעילותו המכנית.

התקנת מזגן מיני מרכזי

בחרתם מזגן מיני מרכזי? עליכם לדעת, כבר בשלב הזה, שהליך ההתקנה הוא מעט מורכב יותר מאשר המזגן העילי. התכנון שנדרש כאן הוא מקיף הרבה יותר, וחייב להתבסס על תוכנית מפורטת, הכוללת בתוכה את כל יחידות המזגן, החיבורים או הצינורות שיעברו בין קירות הבית. מהבחינה הזו, אגב, ברור שמומלץ לדאוג להתקנת המזגן כבר בשלבים הראשונים של תכנון הבית, לפני שעוברים להתגורר בו בפועל.

מזגן מיני מרכזי כולל אף הוא יחידת חימום או קירור, המותקנת ברוב המקרים תחת התקרה, במקום המאפשר הנמכה שלה (מסדרון הבית, אמבטיה וכן הלאה). באמצעות צינורות גמישים, בעלי עובי של עשרים סנטימטרים לפחות, מועבר האוויר הקר או החם לפתחי האוויר אשר בחדרי הבית.

את הצינורות עצמם ניתן למקם בתוך התקרה המונמכת, אך גם בתוך בניות גבס, שמסתירות אותן. מחוץ לדירה עומדת, גם במקרה הזה, יחידת המדחס, אליה מחוברת המערכת כולה.

אז איך מתקינים מזגן?

באינטרנט, אם רק תחפשו, תוכלו למצוא אי אילו מדריכים המתייחסים לשלבים השונים של התקנת מזגן, ואפילו סרטונים מפורטים. עם זאת, החלק הארי של הישראלים מעדיף, ובצדק גמור מבחינתו, לא לבצע באופן עצמאי את הפעולות האלה, שכרוכות כאמור בחדירה לתשתיות הבית, אלא לפנות מראש למומחים. באם חברת המזגנים מספקת, כחלק מהמחיר או בתוספת תשלום אליו, שירותי התקנה, ברור שהמצב הופך לפשוט הרבה יותר.

כאשר לא כך הדבר, נדרש כבר למצוא מתקין מזגנים באופן עצמאי. חיפוש פשוט באינטרנט יאפשר למצוא אינספור מתקינים בכל אזור גאוגרפי, כך שאין זו בעיה של ממש למצוא גורם שיוכל לבצע את השירות החשוב הזה.

עם זאת, באם המעוניינים באיש מקצוע איכותי, יש לסקור את הניסיון המקצועי שלו, לראות שעבר הכשרה מתאימה בתחום ורצוי גם כזה המציע אחריות על ההתקנה.

הסוגיה הכלכלית

מבחינת מחירי ההתקנה, ברור שהם משתנים בהתאם למורכבות ההליך. טווח מחירים סטנדרטי עומד על כמה מאות שקלים עבור התקנת מזגן עילי, בעוד שבמזגן מיני מרכזי המחיר עשוי להגיע לאלפי שקלים. כמובן שכאשר יש תשתית מוכנה בבית, התקנת המזגן הופכת לזולה יותר.

התקנת מזגנים – הכנה למזגן

לפני שאתם מזמינים טכנאי מזגנים על מנת שיבצע לכם התקנת מזגנים, חשוב מאוד לבדוק לפני האם קיימת לכם הכנה למזגנים בבית, במידה ולא חשוב לבדוק מול בעל המקצוע האם הוא יכול לתת לכם את השירות המלא של הכנה למגנים וכן את ההתקנה עצמה, עדיף שתעשו זאת על ידי איש מקצוע אחד וכן לא תיאלצו לעשות זאת על ידי כמה אנשי מקצוע שונים, זה יכול לחסוך לכם לא מעט כאב ראש.

התקנת מזגנים – עלות התקנה

עלות התקנת מזגנים יכולה להשתנות ממזגן למזגן, יכול להיות כי מדובר במזגן מרכזי אשר ההרכבה שלו תהיה הרבה יותר יקרה מכל מזגן אחר, וכן יכול להיות כי מדובר במזגנים עיליים רגילים, כמו כן, מזגן עילי של כוח סוס אחד או מזגן עילי של שלוש כוח סוס, עלות ההתקנה שלהם לא תהיה אותו דבר, מזגן אשר הינו גדול יותר יעלה יקר יותר וכן מזגן אשר הינו קטן יותר יעלה פחות, ולכן, עלות התקנת מזגנים תלויה במזגן שאותו אתם מעוניינים להתקין.

התקנת מזגנים – על ידי מתקין מורשה

כאשר אתם מזמינים מתקין מזגנים, חשוב מאוד לבדוק כי מדובר במתקין מזגנים מומחה, וכן לבדוק כי הינו מורשה לבצע את העבודה הזו בצורה הטובה ביותר, חשוב מאוד כי המתקין שאתם מזמינים יהיה מורשה כך שכל בעיה אשר תצוץ בעקבות התקנה לא נכונה של המזגן תהיה באחריות של המתקין, וכן לא תיאלצו להוציא סכומים נוספים על כך, מתקין מורשה הינו מתקין מוסמך וכן ברוב המקרים הוא יהיה אחד בעל ניסיון של לא מעט שנים בתחום התקנת מזגנים.

התקנת מזגנים – איכות

לפני שאתם מזמינים בעל מקצוע על מנת שיבצע עבורכם את התקנת המזגנים, חשוב מאוד לבדוק כי הוא מבצע את ההתקנה של המזגן בצורה איכותית  ביותר, חשוב מאוד להזמין בעל מקצוע אשר יכול להציע לכם שירות ואחריות, במקרים כאלו תוכלו להיות רגועים כי מי שמתקין לכם את המזגן יודע לבצע את ההתקנה בצורה איכותית ביותר, חשוב מאוד לא להתפשר על איכות ההתקנה, זאת על מנת שלא תיאלצו להתעסק עם בעיות אשר יכולות לצוץ בעתיד.

התקנת מזגנים – דרך חברה

במידה ואתם מעוניינים לרכוש מתקין מזגנים באמצעות חברה מסוימת, רצוי מאוד לבדוק כי אתם מזמינים את המתקין מחברה אשר יכולה לתת לכם שירותים של מתקיני מזגן מעולים ומקצועיים ביותר בתחום, חשוב מאוד כי עבודת התקנת מזגנים תיעשה על ידי בעל מקצוע מומחה בתחום, ולכן, חשוב מאוד לבדוק כי אתם עובדים עם חברה מורשית אשר ברשותה לא מעט אנשי מקצוע מעולים, אשר יכולים לבצע את העבודה בצורה הטובה ביותר.

בחירת מזגן

על מנת לבחור מזגן איכותי ומקצועי ביותר רצוי מאוד להתייעץ עם בעל מקצוע שמבין, וכן אם כבר יש לכם מתקין מקצועי הינכם יכולים להתייעץ איתו איזה מזגן לרכוש, כאשר אתם מתייעצים עם טכנאי הוא יוכל להגיד לכם איזה סוגי מזגנים יכולים להיות מעולים עבורכם מכיוון שיש להם את כל הידע להגיד לכם באילו מזגנים קיימות יותר תקלות.

סיכום

המרכז למיזוג אוויר הינו אתר אשר יכול להציע לכם מגוו רחב של מתקיני מזגנים מעולים.

הינכם יכולים להיות בטוחים כי כל אנשי המקצוע הקיימים אצלנו ייתנו לכם את השירות הטוב ביותר.

מוזמנים להיכנס ולבחור את אחד מאנשי המקצוע המעולים שלנו.

מה היה לנו עד עכשיו?
שתפו פוסט זה
מאגר אוויר נקי: מומחה לאיפוס מזגנים
מאגר אוויר נקי: מומחה לאיפוס מזגנים

כשהמזגן שלכם לא מתפקד כראוי, זה יכול להיות מתסכל ולא נוח. פתרון נפוץ אחד הוא איפוס היחידה, מה שיכול לעזור בפתרון בעיות קלות ולהחזיר את המערכת שלך לפעולה יעילה.

המאסטר של ההפעלה: הדלקת מזגן בלי שלט
המאסטר של ההפעלה: הדלקת מזגן בלי שלט

כשאתם מוצאים את עצמכם בלי שלט רחוק למזגן, אל דאגה, יש עדיין דרכים להפעיל אותו. לרוב המזגנים יש לוח בקרה ידני הממוקם על היחידה עצמה. חפש כפתורים או חוגים המאפשרים לך להתאים את הטמפרטורה ומהירות המאוורר.

מחירי התקנת מזגן: מה צריך לדעת
מחירי התקנת מזגן: מה צריך לדעת

כאשר בוחנים את עלות הפעלת המזגן, מספר גורמים נכנסים לתמונה. גודל החדר, יעילות היחידה ותעריפי החשמל המקומיים משפיעים כולם על העלות הכוללת. בנוסף, תדירות השימוש והגדרות הטמפרטורה יכולות להשפיע על הסכום שתוציא על קירור החלל שלך.

מומחה למזגן חורפי: טמפרטורה מושלמת בעונות הקרות
מומחה למזגן חורפי: טמפרטורה מושלמת בעונות הקרות

כשמדובר בשימוש במזגן במהלך חודשי החורף, מציאת הטמפרטורה המושלמת היא המפתח. הגדרת היחידה שלך לסביבות 68°F (20°C) מומלצת בדרך כלל לנוחות ויעילות מיטבית. טמפרטורה זו מאפשרת לך להישאר חם מבלי לחמם את החלל שלך או לבזבז אנרגיה.

מומחה למעברים: איך להמיר את מזגן מקור לחום
מומחה למעברים: איך להמיר את מזגן מקור לחום

כאשר מדובר בהמרת המזגן ממקור קירור למקור חימום, חשוב להבין את היסודות של אופן פעולת המערכת. מזגנים נועדו להסיר חום מהאוויר בתוך הבית ולשחרר אותו החוצה. כדי להמיר תהליך זה לחימום, תצטרך להפוך את זרימת נוזל הקירור במערכת שלך.