עלות התקנת מזגן

למידע נוסף, השאירו פרטים!
המזגן הוא אחד ממכשירי החשמל החשובים ביותר בארץ. הוא מאפשר לך לעבור את הקיץ בשלום ובחורף מהווה את אחד האמצעים היעילים לחימום. מעבר לרכישה של המזגן, ישנה עלות להתקנה וחשוב לבצע אותה עם בעל מקצוע מומחה בתחום שיכול לתת הצעת מחיר רלוונטית לאחר שיראה את הצרכים והמקום.

מרכיבים המשפיעים על עלות התקנת מזגן

רגע לפני שנוכל לבחון מהי העלות של התקנת המזגן ולפנות לקבלת הצעת מחיר, כדאי להבין ממה מורכבת העלות. ההתקנה היא אינה עניין של מה בכך ולא פעם ישנן משימות מורכבות בדרך. המתקין אשר יספק לך הצעת מחיר ייקח את כל המרכיבים הבאים בחשבון:

גודל המזגן

התקנה של מזגנים גדולים עשויה להיות יקרה יותר בהשוואה להתקנה של מזגנים קטנים. היום אפשר למצוא מזגנים קטנים המתאימים לקירור או חימום של חדר כמו חדר הילדים. ההתקנה שלהם יכולה להיות פשוטה, המשקל שלהם קל והם יכולים להתחבר לשקע החשמל הקיים בחדר. לכן העלות של ההתקנה תהיה נמוכה באופן משמעותי מהתקנת מזגן גדול, כבד ושדורש חיבורי חשמל מיוחדים.

אופן העבודה

ישנם הבדלים בעבודה בין מזגן אחד לאחר ולכן ישנם הבדלים בעלויות ההתקנה. העבודה יכולה לדרוש מהמתקנים לשים את המעבה בחוץ בקומה גבוהה ולשם כך הוא יצטרך לרתום את עצמו כהלכה. יכול להיות שכבר יש במקום הכנה מתאימה לכל עבודת ההתקנה. כל עבודה שונה וככל שהיא מסובכת יותר העלות יכולה להיות גבוהה יותר. נקודה חשובה שיש לשים לב אליה היא שעל המתקין לבדוק את השטח כדי לתת הצעה מדויקת.

מורכבות ההתקנה

התקנה מורכבת יכולה לדרוש לא רק התקנת מעבה חיצוני ומזגן פנימי וחיבור לחשמל. יכול להיות שיהיה צורך לבצע שינויים בארון החשמל ולבצע פיצולים כך שהמזגן לא יקפיץ את החשמל כולו. ככל שהמתקין צריך לבצע יותר עבודות כך העלות תהיה בהתאם. יש לציין כי עוצמת המזגן יכולה להשפיע על מורכבות ההתקנה ובכל מקרה חשוב שהמתקין יראה את השטח לפני שיציע הצעת מחיר מדויקת (לפני כן הוא יוכל לתת הערכה בלבד).

חומרים

במידה ונדרשים מהמתקין חומרים בנוסף למזגן, הוא יביא אותם בחשבון. אפשר לבקש מהמתקין לקבל הצעה מפורטת ולוודא מראש כי היא כוללת את כל העלויות וכי לא צפויות להיות "הפתעות" בהמשך הדרך. בין החומרים יכולים להיות צנרות, חוטי חשמל, מתקן למעבה ואחרים.

הערכת עלות התקנת מזגן

הדרך הטובה ביותר לקבל הצעת מחיר עבור התקנת המזגן, יש להיפגש עם בעל המקצוע. אנשי מקצוע אשר "זורקים" מחיר בטלפון בלי לדעת במה מדובר, עלולים לבקש יותר כסף בסופו של דבר. יכול להיות שבעל המקצוע יוכל לתת הערכה טלפונית למזגן קטן מאד לחדר, אך גם אז יש לוודא שהמחיר סופי ולא עומד להשתנות במקום. באופן כללי, עלות התקנת מזגן עד 1.5 כוח סוס עשויה לעלות עד 800 ₪. עלות התקנה למזגן מעל 2 כוח סוס עשויה לעלות עד 1,000 ₪ ועלות של מזגן מיני מרכזי עשויה לעלות עד 4,500 ₪. כל המחירים הללו מתייחסים לעבודה סטנדרטית, ללא קידוחים מורכבים וצנרת שלא עולה על 3 מטרים. כמו כן, מחירון זה מעודכן לשנת 2020.

למצוא את בעל המקצוע הנכון

בעל המקצוע שיציע לך הצעת מחיר להתקנת המזגן צריך להביא איתו ניסיון רב ואחריות לעבודה. המרכז לבניה פרטית הוקם מתוך מטרה להביא לך את אנשי המקצוע הטובים ביותר. כל שנותר לך לעשות הוא לבחור את איש מיזוג האוויר הנכון לך ביותר.
מה היה לנו עד עכשיו?
שתפו פוסט זה
מאגר אוויר נקי: מומחה לאיפוס מזגנים
מאגר אוויר נקי: מומחה לאיפוס מזגנים

כשהמזגן שלכם לא מתפקד כראוי, זה יכול להיות מתסכל ולא נוח. פתרון נפוץ אחד הוא איפוס היחידה, מה שיכול לעזור בפתרון בעיות קלות ולהחזיר את המערכת שלך לפעולה יעילה.

המאסטר של ההפעלה: הדלקת מזגן בלי שלט
המאסטר של ההפעלה: הדלקת מזגן בלי שלט

כשאתם מוצאים את עצמכם בלי שלט רחוק למזגן, אל דאגה, יש עדיין דרכים להפעיל אותו. לרוב המזגנים יש לוח בקרה ידני הממוקם על היחידה עצמה. חפש כפתורים או חוגים המאפשרים לך להתאים את הטמפרטורה ומהירות המאוורר.

מחירי התקנת מזגן: מה צריך לדעת
מחירי התקנת מזגן: מה צריך לדעת

כאשר בוחנים את עלות הפעלת המזגן, מספר גורמים נכנסים לתמונה. גודל החדר, יעילות היחידה ותעריפי החשמל המקומיים משפיעים כולם על העלות הכוללת. בנוסף, תדירות השימוש והגדרות הטמפרטורה יכולות להשפיע על הסכום שתוציא על קירור החלל שלך.

מומחה למזגן חורפי: טמפרטורה מושלמת בעונות הקרות
מומחה למזגן חורפי: טמפרטורה מושלמת בעונות הקרות

כשמדובר בשימוש במזגן במהלך חודשי החורף, מציאת הטמפרטורה המושלמת היא המפתח. הגדרת היחידה שלך לסביבות 68°F (20°C) מומלצת בדרך כלל לנוחות ויעילות מיטבית. טמפרטורה זו מאפשרת לך להישאר חם מבלי לחמם את החלל שלך או לבזבז אנרגיה.

מומחה למעברים: איך להמיר את מזגן מקור לחום
מומחה למעברים: איך להמיר את מזגן מקור לחום

כאשר מדובר בהמרת המזגן ממקור קירור למקור חימום, חשוב להבין את היסודות של אופן פעולת המערכת. מזגנים נועדו להסיר חום מהאוויר בתוך הבית ולשחרר אותו החוצה. כדי להמיר תהליך זה לחימום, תצטרך להפוך את זרימת נוזל הקירור במערכת שלך.