מזגן מקצר

השאירו פרטים ונציג יחזור בהקדם

בכל פעם שאתם מדליקים את המזגן על קירור או על חימום הוא מקצר וכל החשמל נופל. כידוע, במדינת ישראל אי אפשר להיות אפילו יום אחד בלי מזגן, בעיקר בחודשי הקיץ החמים. אין ספק כי מדובר באחד ממוצרים החשמל הכי חשובים וחיוניים בבית שלנו. אז למה זה קורה ומה אפשר לעשות כאשר המזגן מקצר – בפוסט הבא.

לפני הכל, גשו ללוח החשמל

הדבר הראשון שאתם צריכים לעשות הוא לגשת אל לוח החשמל ולבדוק מה בדיוק קפץ. האם מדובר בפיוז ששייך אך ורק למזגן הנקרא גרם חצי אוטומטי או שזה ממסר הפחת? במידה וקפץ הפקק אז רק המזגן כבה אבל אם הפחת הוא זה שקופץ, אז זה משפיע בעצם על כל הבית.

במידה וחוטי החשמל הנמצאים בתוך היחידה הפנימית של המזגן או בתוך היחידה החיצונית אינם תקינים, המזגן יקצר ברגע הראשון שתפעילו אותו. הדבר הזה קורה משום שיש מגע בין החוטים ועם הזמן הם מתבלים. התהליך הזה גורם לקצר.

אז למה זה בכלל קורה?

ובכן, יש כל מיני סיבות שיכולות להוביל לכך שהמזגן מקצר. זה יכול לקרות משום שיש תקלה בפקק עצמו או שאין מספיק מתח הדרוש למזגן בכדי לפעול בעוצמה כזו. במקרה כזה, החלפה של הפקק תסייע להתגבר על הבעיה וככה המזגן יוכל להמשיך לעבוד כרגיל. יש מצבים שהמזגן זקוק לזרם חשמל מאוד גבוה ואז הפקק קופץ כדי ליצור הגנה על מערכת החשמל ולמנוע מצב של שריפת חוטים ותקלות נוספות. בנוסף, יש מצבים שהמזגן מקצר פשוט בגלל עומס יתר.

אז מה עושים שהמזגן מקצר?

במצב שבו הבעיה לא נפתרת מעצמה ומדובר במשהו שחוזר על עצמו על בסיס יומי קבוע, אתם חייבים לקרוא לחשמלאי. רק חשמלאי מקצועי ידע למדוד עם צבת מיוחדת את הזרם החשמלי במזגן ולהשוות אותו לנתונים של המנוע. חשוב לזכור שכל פעולה הקשורה למערכת החשמלית של המזגן אותה אתם מבצעים בעצמכם היא מאוד מסוכנת. מה שכן אפשר לעשות הוא לשים לב למנוע של המזגן ולבדוק אם יש עליו פיח. במידה וכן, כנראה שהתקלה היא בכלל במזגן וזה מעיד על כך שהוא עובד שעות נוספות.

מדוע המזגן בעצם מקצר?

 1. המדחס ”עייף“ וזקוק להתנעה – במקרה כזה יש להחליף את קבל ההתנעה ולהוסיף קבל הנקרא SPP.
 2. תקלה במנוע מאוורר – במצב כזה המדחס גורם להתחממות יתר בקו החשמל. יש לבדוק אם הוא מסתובב.
 3. תקלה בכרטיס המזגן.
 4. מחסור או עודף בגז.
 5. פילטר מלוכלך.
 6. מעבה חסום.
 7. חוטי חשמל דקים.

לאחר שהטכנאי הבין בדיוק את התקלה הוא צריך לבדוק כל כל המרכיבים של המזגן. החשמל יכול לצאת מהמנוע, מהחוטים או מהקו החשמלי עד ללוח. יש מכשיר שמסייע לבדוק את זה. עד שהטכנאי מגיע, אתם יכולים לקצר קצת תהליכים ולבדוק האם המזגן מקצר בכל המצבים (קירור, חימום, אוורור), כמה זמן לוקח עד שהחשמל קופץ, האם זה קורה לאחר הגשמים, האם רק ביום או רק בלילה. מעקב אחר הסימנים הללו יכולים לסייע לטכנאי להבין איפה התקלה וכמובן, איך לתקן אותה. 

המזגן מקצר? זקוקים לשירות מהיר, יעיל ומקצועי? דרך מרכז המזגנים תוכלו לקבל בדיוק את השירות לו אתם זקוקים. אנו עובדים עם טכנאי מזגנים וחשמלאים בכל הארץ ולכן אתם נהנים מרמת זמינות גבוהה, עבודה מול בעלי מקצוע מעולים, רמת זמינות גבוהה ומחיר הוגן. לפרטים נוספים, צרו איתנו קשר ונשמח לענות לכם על כל השאלות.

הסיוט הכי גדול שלכם יהיה כאשר המזגן שלכם מתחיל לקצר ולכן, אינכם יכולים להפעיל אותו עד להגעה של טכנאי מזגנים מקצועי ביותר.

מזגן מקצר – לוח החשמל

כאשר המזגן מקצר את הבית זה יכול להיות סיוט עבור כל אחד, במקרה שהמזגן מקצר כל החשמל בבית קופץ, ולכן, הדבר הראשון שעליכם יהיה לעשות זה לגשת אל ארון החשמל ולבדוק מה בדיוק קפץ, האם קפץ לכם רק הפקק אשר שייך למזגן שלכם או האם קפץ לכם ממסר הפחת, ברוב המקרים תוכלו לדעת זאת עוד לפני שתיגשו אל ארון החשמל מכיוון שאם קפץ לכם רק המזגן אז רק הוא יקפוץ אך כל החשמל בבית ימשיך לעבוד כרגיל.

מזגן מקצר – קצר רק בפקק המזגן

במקרים בהם הקצר נותר אך ורק מהפקק של המזגן עצמו יכול להיות כי הפקק אינו תקין או חלש ולכן הוא לא מצליח לספק לכם את החשמל אותו המזגן דורש, כאשר קופץ לכם המזגן, תקוו מאוד כי זאת הבעיה היחידה מכיוון שאם לא מדובר בבעיה הרבה יותר חמורה, בנוסף אם זאת הבעיה היחידה אתם יכולים להיות רגועים מכיוון שההחלפה של הפקק הינה פעולה מאוד פשוטה ולכן, הינכם יכולים לפתור זאת במהירות ובקלות.

מזגן מקצר – זרם גבוה

במידה ולא רק הפקק של המזגן קפץ לכם מדובר בבעיה קצת יותר רצינית, יכול להיות כי המזגן דורש זרם גבוה ולכן, במקרים כאלו יכול להיות כי הפיוז קופץ, פעולה זאת של הפיוז נעשית על מנת להגן על הפיוז עצמו, וכן על מנת להגן על כל מערכת החשמל מפני שריפה, במקרים בהם יש יותר מדי עומס בצריכת החשמל המזגן יכול לקצר לכם, וכן יכול להיות כי למחרת הוא יעבוד שוב בצורה מצוינת.

מזגן מקצר – מה ניתן לעשות

רצוי מאוד להזמין טכנאי מזגנים מומחה אשר הוא מבצע מדידה של הזרם במזגן, פעולה זו נעשית באמצעות מכשיר אלקטרוני וכן משווים אותו לנתונים של המנוע, חשוב מאוד להבין כי חשמל יכול להיות מאוד מסוכן ולכן, אין להתעסק עם החשמל במידה ואינכם מבינים כיצד לבצע פעולות מסוימות, חשוב מאוד במקרים כאלו להזמין איש מקצוע אשר הינו מומחה לדברים אלו על מנת שיוכל לבדוק מדוע המזגן שלכם מקצר.

מזגן מקצר – סיבות

קיימות כמה סיבות אשר בעקבותיהן יכול להיות כי המזגן שלכם מקצר, לפניכם כמה סיבות:

 • פילטרים מלוכלכים יכולים לגרום לקצר במידה והינכם מדליקים את הזמן על חימום.
 • חוסר גז.
 • עודף גז.
 • סתימה במערכת של הגז אשר יכולה לפגוע בזרימה תקינה.
 • חוטי חשמל דקים.
 • מדחס תפוס.
 • במידה ומדובר במזגן תלת פאזי – יכול להיות כי חסרה פאזה.

כמו כן, יכולות להיות סיבות נוספות אשר בעקבותיהן מתבצע קצר מהמזגן.

מזגן מקצר – הזמינו בעל מקצוע

כאשר המזגן שלכם מקצר, חשוב מאוד לבדוק מדוע זה קורה, על מנת שתוכלו לדעת וכן על מנת לטפל בבעיה רצוי מאוד להזמין בעל מקצוע איכותי ואמין אשר יוכל לבדוק עבורכם את הבעיה, באמצעות בעל מקצוע איכותי תוכלו לטפל בבעיה וכן להמשיך ליהנות מהמזגן ככל האפשר, חשוב מאוד לא לנסות לסדר דבר כזה באופן עצמאי מכיוון שהתעסקות עם החשמל יכולה להיות מסוכנת מאוד.

מה היה לנו עד עכשיו?
שתפו פוסט זה
מקרר לא מקרר המקפיא עובד

המקרר לא מקרר אך המקפיא עובד? אין ספק כי המקרר שלנו נחשב לאחד ממוצרי החשמל הכי חיוניים וחשובים בביתנו בכלל

מזגן לא מוציא קור

במידה והגעתם אל ימי הקיץ הלוהטים, הדבר שאתם זקוקים לו יותר מכם יהיה מזגן על מנת שיוכל לקרר אתכם, במידה

מזגן עילי
נזילת מים מהמזגן

כאשר אתם מבחינים כי המזגן שלכם מטפטף, חשוב שתדעו כי לא מדובר בדבר שגרתי, וכי רוב הסיכויים קיימת תקלה מסוימת

מזגן קפוא

בעונת הקיץ קיימים לא מעט ימים חמים אשר יכולים להיות מלווים בעומס חום מאוד כבד, בימים כאלו אין סיכוי שלא

ריח מסריח מהמזגן

כאשר אתם מפעילים את המזגן ומתחילים להבין כי אתם מריחים לא כל כך נעים, רוב הסיכויים כי הריח מגיע מהמזגן,

מדחס מזגן ביתי

במקים מסוימים בהם המזגן לא מוציא היטב את האוויר אותו הוא צריך להוציא, או שבמידה והמזגן מקצר לכם, יכול להיות