נזילת מים מהמזגן

השאירו פרטים ונציג יחזור בהקדם

כאשר אתם מבחינים כי המזגן שלכם מטפטף, חשוב שתדעו כי לא מדובר בדבר שגרתי, וכי רוב הסיכויים קיימת תקלה מסוימת במזגן אשר גורמת לו לטפטף.

נזילות מים מהמזגן – תופעה

כאשר מתחיל לנזול לכם מים מהמזגן, אתם בטח כבר יודעים כי מדובר בתופעה מאוד מוכרת, נזילת המים מתחילה ממש זמן קצר לאחר ההפעלה של המזגן, באותו רגע תתחילו לראות כי קיימת נזילה של מים אשר נוזלים היישר ממכסה הפלסטיק של המזגן, חשוב לציין כי ברוב המקרים כאשר קיימת נזילה כזו של מים מהמזגן, מדובר על בעיה בתוך המזגן ולא בעיה אשר נובעת מהמנוע מחוץ לבית, נזילה של מים מהמזגן יכולה לנבוע מסיבות שונות.

נזילת מים מהמזגן – סיבות

קיימות כמה סיבות אר יכולות לגרום לנזילה של מים מהמזגן שלכם:

 • סתימה בסוללה, יכול להיות כי הסוללה נסתמה וזה דבר אשר יכול לגרום לנזילה של מים מהמזגן.
 • תעלת הניקוז סתומה.
 • חוסר גז.
 • עודף גז.
 • צינור ניקוז של המזגן סתום.
 • פילטרים במזגן אשר יכול להיות סתומים או תקולים.

סיבות אלו יכולות לגרום למזגן שלכם לטפטף, כפי שהינכם רואים קיימים מספר מצבים בהם תוכלו לנסות לפתור את הבעיה בכוחות עצמכם.

נזילת מים מהמזגן – פתרון

כאמור, קיימים מספר מצבים אשר בהם הינכם יכולים לנסות לטפל בבעיה בכוחות עצמכם, למשל: במידה ומדוב בפילטרים סתומים הינכם יכולים לבצע ניקוי לפילטרים עם מים וסבון על מנת שהמזגן יפסיק לטפטף, כמו כן במידה והצינור ניקוז של המזגן הינו סתום הינכם יכולים לנסות לפתו זאת בכוחות עצמכם ללא בעיה, אך במידה ואינכם מצליחים לפתור את הבעיה מומלץ להזמים שירותים של בעל מקצוע על מנת שיוכל לבדוק מהיכן הבעיה בדיוק.

נזילת מים מהמזגן – סתימה בסוללה

כפי שנכתב בסיבות לסיבה של נזילת מים מהמזגן, סתימה בסוללה יכולה להיות אחת מהסיבות האלו, דרך הסוללה של המזגן עובר הגז הקר או הגז החם של המזגן, ולכן, במידה וקיימת סתימה בסוללה המים של המזגן לא יכולים לעבור היטב לצינור הניקוז של המזגן, ולכן, במקרים כאלו קיימת נזילת מים מהמזגן, במקרים כאלו צריך לעשות ניקיון מאוד יסודי בתוך היחידה הפנימית של המזגן על מנת לפתוח את הסתימה בסוללה.

נזילת מים מהמזגן – טכנאי מזגנים

במידה והתחלתם להבחין כי קיימת לכם נזילת מים מהמזגן, וכן ניסיתם לבצע פעולות אר יכול להיות כי בגללן נגרמה הנזילה ואינכם מצליחים באמת לטפל בבעיה, עליכם להזמין שירותים של טכנאי מזגנים מקצועי אשר יוכל לתת לכם מענה לבעיה, טכנאי מזגנים מקצועי יידע להבחין מה בדיוק הגורם לנזילת מים מהמזגן וכן לטפל על פי הצורך, ולכן, מומלץ להזמין טכנאי מזגנים על מנת שהבעיה לא תחמיר.

נזילת מים מהמזגן – מקצועיות

כאשר אתם מחליטים להזמין שירותים של טכנאי מזגנים, חשוב מאוד לבדוק היטב כי אתם מזמינים טכנאי מזגנים מקצועי ביותר, אשר יידע להבחין מה הבעיה, וכן יידע לטפל בבעיה כמו שצריך כך שנזילת המים מהמזגן תיפסק, ואתם תוכלו להמשיך להדליק את המזגן ללא בעיה ומבלי לסבול מנזילת מים בבית שלכם, חשוב מאוד שטכנאי המזגנים יהיה מקצועי על מנת שיוכל לטפל כפי שצריך, וכן בצורה שהיא תחזור על עצמה.

אין ספק כי אחד ממוצרי החשמל הכי שימושיים וחיוניים בביתנו הוא המזגן. הקיץ הישראלי יכול להיות מאוד מציק והרבה פעמים אנחנו פשוט לא מכבים את המזגן לאורך כל השעות שאנו נמצאים בבית. במקביל, גם עונת החורף עשויה להיות לא צפויה בכלל ויש ימים רבים שאנו זקוקים לחימום שעות נוספות.  לכן, בחרנו לכתוב עבורכם כמה טיפים שיעזרו לכם להתמודד עם נזילה מהמזגן לפני שאתם קוראים לטכנאי.

המזגן מטפטף? לא יודעים מה הסיבה? בפוסט הבא נספר לכם כל מה שאתם צריכים לדעת על נזילה מהמזגן. כדאי להתייחס לשני מצבים שונים של נזילה מהמזגן.

 1. מזגן חדש שרק הותקן לאחרונה – מאוד הגיוני שבמיד והתקנתם בכמה ימים האחרונים מזגן חדש, הנזילה מהמזגן נוצרת משום שהמתקין פשוט שכח לחבר את צינור הניקוז ולהוציאו החוצה. צינור הניקוז חייב להיות בכיוון של מלמעלה למטה ויכול להיות שאם נוצר סטייה הכי קטנה בזווית בתהליך ההתקנה ואפילו רק בחלקיק אחד של הצינור, כל המים חוזרים פנימה והמזגן מתחיל לטפטף. דבר נוסף, במהלך התקנה של מזגן חשוב שכל צנרת הנחושת תהיה מבודדת  לכל אורכה. במידה ויש חלק שחשוף ולא מוסתר, זה יכול לגרום ללחות ואז נוצר טפטוף. תהליך של עיבוי ואידוי. לכן, במצב כזה חשוב להזמין את המתקין שיעשה את מה שצריך.
 2. מזגן שעובד מספר שנים – מזגן שעובד מספר שנים ומתחיל לטפטף וליצור נזילה לרוב מדובר בלכלוך שהתווצר בפילטר. את פילטר מומלץ לנקות אחת לכמה חודשים. לכן, אם אתם לא מבצעים שום פעולת תחזוקה במזגן, כדאי אחת ל-6 חודשים לפתוח את היחידה הפנימית, להוציא את הפילטר לנקות עם מים, לנער, לייבש ויכול מאוד להיות שזה מה שיפתור לכם את הבעיה עם הנזילה במזגן. סיבה נוספת שיכולה לגרום להיווצרות של נזילה במזגן היא מחסור של גז במזגן. מחסור של גז גורם להיווצרות של קרח במערכת וכתוצאה מזה הקרח לא מצליח להתרוקן והוא מתחיל לעשות טפטוף.

נזילה במזגן – חשוב לדעת

אחד הדברים שכדאי לזהות לפני שאתם מזמינים טכנאי הוא להבין מאיפה המזגן נוזל. האם מדובר בחלק של הקיר או באזור שיוצאים המים.

המזגן מטפטף – איך להתנהל מול זה בשלבים?

 1. צאו החוצה ובדקו את צינור הניקוז (בד“כ הוא בצבע לבן). תנו לו ניעור קל ולא חזק מדי כדי שלא יווצר ניתוק. תנו שאיפה פנימה לתוך הצינור. הפעולה הפשוטה הזו הרבה פעמים משחררת כל מיני חרקים שפשוט החליטו שהם צמאים ורוצים לשתות מהצינור שלכם.
 2. אם המזגן עדיין מטפטף זה אומר שאמבטיית הריקון מלאה. מדובר באמבטיה שיושבת בתוך היחידה הפנימית ואוגרת את כל המים שהמזגן מייצר בזמן שהוא עובד. במצב כזה יש לפנות לטכנאי.
 3. נקו את היחידה החיצונית (המנוע) עם צינור של מים בין הרווח של הקיר למנוע. מדובר בסוג של רדיאטור שמקיף את המזגן ואז המזגן יוכל לנשום גם בפנים וגם בחוץ.

כל הפעולות הללו לא רק יסייעו לכם לפתור נזילה קיימת, אלא גם יסייעו לשמור על פעילותו התקינה של המזגן, חורף וקיץ ויתרמו לאריכות החיים שלו.

המזגן מטפטף ולא מצליחים לטפל בבעיה לבד? זקוקים לשירות של טכנאי מזגנים אמין, מקצועי הפועל באזור מגוריכם או בבית העסק שלכם? צוות המומחים של מרכז המזגנים ישמח לעזור לכם ולתת לכם מענה לכל שאלה או בקשה. דרכנו תוכלו לחסוך זמן יקר, אנרגיה ולהוזיל בעשרות אחוזים את עלות התיקון.

מה היה לנו עד עכשיו?
שתפו פוסט זה
מקרר לא מקרר המקפיא עובד

המקרר לא מקרר אך המקפיא עובד? אין ספק כי המקרר שלנו נחשב לאחד ממוצרי החשמל הכי חיוניים וחשובים בביתנו בכלל

מזגן מקצר

בכל פעם שאתם מדליקים את המזגן על קירור או על חימום הוא מקצר וכל החשמל נופל. כידוע, במדינת ישראל אי

מזגן לא מוציא קור

במידה והגעתם אל ימי הקיץ הלוהטים, הדבר שאתם זקוקים לו יותר מכם יהיה מזגן על מנת שיוכל לקרר אתכם, במידה

מזגן קפוא

בעונת הקיץ קיימים לא מעט ימים חמים אשר יכולים להיות מלווים בעומס חום מאוד כבד, בימים כאלו אין סיכוי שלא

ריח מסריח מהמזגן

כאשר אתם מפעילים את המזגן ומתחילים להבין כי אתם מריחים לא כל כך נעים, רוב הסיכויים כי הריח מגיע מהמזגן,

מדחס מזגן ביתי

במקים מסוימים בהם המזגן לא מוציא היטב את האוויר אותו הוא צריך להוציא, או שבמידה והמזגן מקצר לכם, יכול להיות