פירוק מזגן

השאירו פרטים ונציג יחזור בהקדם

פירוק מזגן איננה עבודה של מה בכך. התהליך דורש יד מקצועיות, ידע וניסיון בפירוק והרכבת מזגנים. לא כל אחד יכול לפרק מזגן. בפוסט הבא תקבלו את כל המידע הדרוש לגבי תהליך של פירוק מזגן, מי מוסמך לעשות זאת, איך זה מתבצע בפועל ועל מה חשוב לשים לב בתהליך.

מי מפרק מזגנים?

בעיקרון, מכיון מדובר בעבודה שמצד אחד משלבת היכרות מעמיקה עם מערכת המיזוג ומצד שני מעורב כאן כל הנושא של החשמל, רק טכנאי מוסמך מורשה לפרק או להרכיב מזגן.

מתי נרצה לפרק את המזגן?

ברוב המקרים, עבודה של פירוק מזגן מתבצעת כאשר אנו מעוניינים להחליף את המזגן הישן בחדש.

  1. שיפוץ או חידוש הבית – אנשים רבים המשפצים את ביתם, דירתם או משרדם מעוניינים להתחדש גם במערכת מזגנים חדשה בכדי לשפר את איכות החיים שלהם וגם את המראה האסתטי של ביתם. דמיינו לעצמכם בית עם קירות הצבועים בטיח חדש, פרקט מרשים או רצפת בטון מוחלק, רהיטים דקורטיבים, תאורה מדהימה אבל המזגנים ישנים? זה לא נראה כל כך טוב מה גם שאם המזגנים שלכם ישנים, הרבה פעמים החלפה של המזגן דורשת גם עבודות תיקון של הקירות ולכן אם כבר עושים שיפוץ כללי, כדאי גם לפרק את המזגן ולהחליפו בחדש.
  2. המזגן הישן כבר לא עובד כמו שצריך – יש שני מצבים   בהם כדאי להחליף את המזגן או המזגנים הישנים בחדשים. האחד הוא כאשר יש תקלה במזגן שפשוט לא משתלם לתקן. כלומר מחיר התיקון, מחיר החלקים ומחיר העבודה של הטכנאי מסתכמים לעלות מאוד גבוהה ואז פשוט עדיף לרכוש מזגן חדש. המצב השני הוא כאשר למזגן שלנו כבר אין יותר אחריות ואז שוב עלות התיקון תהיה מאוד גבוהה.
  3. מיקום – סיבה נוספת שבגללה נרצה לפרק את המזגן הקיים היא כאשר אנו רוצים להעביר את המזגן למקום אחר בבית שלנו.

פירוק מזגן איך זה עובד?

ראשית כל, זאת אחרי שכמובן תיארתם למתקין בדיוק מה אתם צריכים, עליכם גם לספר לו האם יש סורגים בחלונות אשר מונעים גישה אל המעבה. פרטים כמו באיזו קומה מתבצע הפירוק, האם יש מעלית וכמה מזגנים אתם רוצים לפרק חשובים לא פחות. הסיבה שהפרטים הללו חשובים היא משום שזה משפיע על משך הזמן שהפירוק נמשך ועל מורכבות הפירוק וכמו שאתם בטח יודעים, זמן שווה לכסף.

השלבים בפירוק מזגן

  1. הדלקת המזגן על אופציית קירור בטמפרטורה הכי נמוכה שקיימת. בשלב זה נותנים למזגן לעבוד כמה דקות ומחכים שהוא מקרר. במידה וקר בחוץ, יש לשנות את המזגן לאופציית חימום ולפתוח את חיבורי החשמל של היחידה החיצונית. יש לנתק את החוט שמגיע לתוך משאבת החום. הפעולה הזו בעצם גורמת לגז להדחס לחלק החיצוני של המזגן ולא אל הפנימית.
  2. יש לגשת ליחידה החיצונית של המזגן, לבחו בחיבורי צינורות הנחושת לפתוח את המכסים מבלי לשחרר.
  3. בעזרת מפתח 6 יש לפתוח את הברגים המכונים אלן בצורה של משושה.
  4. לאחר מכן סוגרים את הברז של הצינור הדק וממתינים כמה דקות עד שהיחידה החיצונית מתחילה לרעוד.
  5. סוגרים את הברז של הצינור העבה ומפרקים את המזגן.

זקוקים לשירות הכולל פירוק מזגן? דרך מרכז המזגנים תוכלו לאתר את בעל המקצוע המתאים לביצוע פעולה זמן בצורה המקצועית, המדויקת והיעילה ביותר. דרכנו תוכלו לחסוך זמן יקר בחיפושים אחר בעל מקצוע אמין, להוזיל בעשרות אחוזים את עלות הפירוק ולהנות משירות מעולה. צרו איתנו קשר ונשמח לחזור אליכם במהרה.

מה היה לנו עד עכשיו?
שתפו פוסט זה
פירוק מזגן מחיר

לאחר שרכשנו מזגן חדש בטרם אנו חושבים על הליך ההתקנה, עלינו לחשוב קודם לכן על פירוק המזגן הישן, שכן זהו

מילוי גז למזגן ביתי

פעמים רבות אנו מרגישים שהמזגן שלנו בבית לא מקרר או לא מחמם ואנו מיד חושבים שהוא התקלקל או שבק חיים.