מזגן מקצר

בכל פעם שאתם מדליקים את המזגן על קירור או על חימום הוא מקצר וכל החשמל נופל. כידוע, במדינת ישראל אי אפשר להיות אפילו יום אחד בלי מזגן, בעיקר בחודשי הקיץ החמים. אין ספק כי מדובר באחד ממוצרים החשמל הכי חשובים וחיוניים בבית שלנו. אז למה זה קורה ומה אפשר לעשות כאשר המזגן מקצר – בפוסט הבא.

לפני הכל, גשו ללוח החשמל

הדבר הראשון שאתם צריכים לעשות הוא לגשת אל לוח החשמל ולבדוק מה בדיוק קפץ. האם מדובר בפיוז ששייך אך ורק למזגן הנקרא גרם חצי אוטומטי או שזה ממסר הפחת? במידה וקפץ הפקק אז רק המזגן כבה אבל אם הפחת הוא זה שקופץ, אז זה משפיע בעצם על כל הבית.

במידה וחוטי החשמל הנמצאים בתוך היחידה הפנימית של המזגן או בתוך היחידה החיצונית אינם תקינים, המזגן יקצר ברגע הראשון שתפעילו אותו. הדבר הזה קורה משום שיש מגע בין החוטים ועם הזמן הם מתבלים. התהליך הזה גורם לקצר.

אז למה זה בכלל קורה?

ובכן, יש כל מיני סיבות שיכולות להוביל לכך שהמזגן מקצר. זה יכול לקרות משום שיש תקלה בפקק עצמו או שאין מספיק מתח הדרוש למזגן בכדי לפעול בעוצמה כזו. במקרה כזה, החלפה של הפקק תסייע להתגבר על הבעיה וככה המזגן יוכל להמשיך לעבוד כרגיל. יש מצבים שהמזגן זקוק לזרם חשמל מאוד גבוה ואז הפקק קופץ כדי ליצור הגנה על מערכת החשמל ולמנוע מצב של שריפת חוטים ותקלות נוספות. בנוסף, יש מצבים שהמזגן מקצר פשוט בגלל עומס יתר.

אז מה עושים שהמזגן מקצר?

במצב שבו הבעיה לא נפתרת מעצמה ומדובר במשהו שחוזר על עצמו על בסיס יומי קבוע, אתם חייבים לקרוא לחשמלאי. רק חשמלאי מקצועי ידע למדוד עם צבת מיוחדת את הזרם החשמלי במזגן ולהשוות אותו לנתונים של המנוע. חשוב לזכור שכל פעולה הקשורה למערכת החשמלית של המזגן אותה אתם מבצעים בעצמכם היא מאוד מסוכנת. מה שכן אפשר לעשות הוא לשים לב למנוע של המזגן ולבדוק אם יש עליו פיח. במידה וכן, כנראה שהתקלה היא בכלל במזגן וזה מעיד על כך שהוא עובד שעות נוספות.

מדוע המזגן בעצם מקצר?

  1. המדחס ”עייף“ וזקוק להתנעה – במקרה כזה יש להחליף את קבל ההתנעה ולהוסיף קבל הנקרא SPP.
  2. תקלה במנוע מאוורר – במצב כזה המדחס גורם להתחממות יתר בקו החשמל. יש לבדוק אם הוא מסתובב.
  3. תקלה בכרטיס המזגן.
  4. מחסור או עודף בגז.
  5. פילטר מלוכלך.
  6. מעבה חסום.
  7. חוטי חשמל דקים.

לאחר שהטכנאי הבין בדיוק את התקלה הוא צריך לבדוק כל כל המרכיבים של המזגן. החשמל יכול לצאת מהמנוע, מהחוטים או מהקו החשמלי עד ללוח. יש מכשיר שמסייע לבדוק את זה. עד שהטכנאי מגיע, אתם יכולים לקצר קצת תהליכים ולבדוק האם המזגן מקצר בכל המצבים (קירור, חימום, אוורור), כמה זמן לוקח עד שהחשמל קופץ, האם זה קורה לאחר הגשמים, האם רק ביום או רק בלילה. מעקב אחר הסימנים הללו יכולים לסייע לטכנאי להבין איפה התקלה וכמובן, איך לתקן אותה. 

המזגן מקצר? זקוקים לשירות מהיר, יעיל ומקצועי? דרך מרכז המזגנים תוכלו לקבל בדיוק את השירות לו אתם זקוקים. אנו עובדים עם טכנאי מזגנים וחשמלאים בכל הארץ ולכן אתם נהנים מרמת זמינות גבוהה, עבודה מול בעלי מקצוע מעולים, רמת זמינות גבוהה ומחיר הוגן. לפרטים נוספים, צרו איתנו קשר ונשמח לענות לכם על כל השאלות.

שתפו פוסט זה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

בלוג

מספר אחת בהתקנת מזגנים

הקיץ מגיע ואיתו מגיעה גם הלחות הדביקה, החום המעיק ותחושת היובש הנוראה. אתם יודעים את זה טוב מאוד ומרגישים את

בלוג

בניית פתח שירות למזגן

פתח שירות למזגן מיני מרכזי מהווה רכיב חשוב מאוד לצורך התחזוקה השוטפת של המזגן. חשוב להבין כי כפי שאין אפשרות

בלוג

יתרונות השימוש בלוחות גבס בבנייה

פתרונות איכותיים ואסתטיים לבנייה ולשיפוץ הבית והמשרד רוצים לבנות או לשפץ את הבית או את המשרד? מחפשים פתרונות איכותיים, בטיחותיים,

התקשרו עכשיו